Gminny Turniej BRD - nasi chłopcy w finale powiatowym!

Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, corocznie organizowany i rozgrywany w Zespole Szkół w Podolu - Górowej, gromadzi uczniów szkół w których kładzie się duży nacisk na bezpieczeństwo dzieci poruszających się jednośladami po drogach a jednocześnie preferujących ten typ zabawy i rywalizacji.
W kategorii szkół podstawowych od lat emocje wzbudza zacięta rywalizacja uczniów szkoły w Podolu-Górowej z uczniami szkoły w Lipiu. Z rywalizacji tej na ogół zwycięsko, często "rzutem na taśmę", wychodzili gospodarze i organizatorzy tej sympatycznej imprezy, jednak tym razem podopieczni Pani Barbary Bednarek - Opiło wytrzymali presję do końca i pokonali swoich "odwiecznych" rywali z Podola uzyskując tym samym prawo udziału w finale powiatowym drugi raz w historii tego turnieju.

Zwycięski zespół Szkoły Podstawowej w Lipiu reprezentowali uczniowie
klasy 6: Jakub Błędowski, Mateusz Basta i Damian Turek oraz rezerwowy - Tomasz Basta.

Zwycięstwo zespołu było możliwe dzięki bardzo dobremu przygotowaniu i bardzo dobrym występom każdego z zawodników, a nasi chłopcy w tej imprezie spisali się wybornie.

Indywidualnie zwyciężył Mateusz Basta, Jakub Błędowski zajął wysokie 4 miejsce a Damian Turek udział w turnieju zakończył na 5 miejscu !