DZIEŃ DZIECKA I DZIEŃ SPORTU 2017

W ramach Dnia Sportu, zorganizowanego 1 czerwca 2017 roku z okazji Dnia Dziecka,  uczniowie klas 4-6 rozegrali turnieje piłki nożnej i piłki ręcznej (w zespołach klasowych grały i dziewczynki i chłopcy) a uczniowie klas 1-3 odbyli ze swoimi wychowawcami turystyczny spacer po okolicy.

Najbardziej oczekiwaną atrakcją był mecz zwycięskiego zespołu z zespołem pracowników szkoły (Pan Dyrektor sędziował).

Na koniec, wszyscy usiedliśmy przy ognisku, piekąc (i zjadając) kiełbaski.

Wyniki rywalizacji sportowej przedstawiają się następująco:

PIŁKA NOŻNA:

klasa 4 - klasa 5            3:3 (2:1)

klasa 6 - klasa 5            2:4 (1:1)

klasa 4 - klasa 6            1:3 (1:1)

W turnieju piłki nożnej zwyciężyła klasa 5 a najlepszym strzelcem turnieju został uczeń tej klasy - Krzysztof Wójs, który strzelił 5 bramek.

PIŁKA RĘCZNA:

W turnieju piłki ręcznej w meczu o pierwsze miejsce spotkały się zespoły klasy 6 i klasy 5, które wczesniej pokonały klasę 4.

W meczu finałowym klasa 6 wygrała z klasą 5,    5:2 (3:2).

W turnieju piłki ręcznej najlepiej rzucającą zawodniczką była Marta Wolak z klasy 6 która zdobyła 7 bramek. Po 4 bramki zdobyli: Mariusz Kogut i Piotr Wolak z klasy 6 oraz Wiktoria Bielak z klasy 5.

Dla formalności podajemy, że w meczu piłki nożnej na który wszyscy najbardziej czekali i który wszystkim sprawił tak wiele radości, "KADRA" (czyli nauczyciele i inni pracownicy szkoły) wygrała z klasą 5 (zwycięzca turnieju uczniowskiego) 1:0 a jedyną bramkę meczu zdobyła Pani Basia Opiło.

Należy tutaj podkreślić wspaniała postawę publiczności, która pięknie i kulturalnie dopingowała obydwa zespoły.