XIX KONKURS RECYTATORSKI dla szkół podstawowych - 2017 -

Nowości

Konkurs organizowany corocznie przez Szkołę Podstawową w Lipiu we współpracy z Pałacem Młodzieży w Nowym Sączu i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gródku nad Dunajcem, objęty był patronatem Starosty Nowosądeckiego, Pana Marka Pławiaka.

Uczestnicy rywalizacji musieli wykazać się umiejętnością gry słowem, recytując wiersz i fragment prozy wyłącznie polskich autorów. Uczestników konkursu oceniały Komisje Konkursowe, w składach:

• kategoria klas 1-3 (pierwszy dzień)

Przewodnicząca Komisji - Pani Agnieszka Basiaga (Pałac Młodzieży w Nowym Sączu)

Członkowie - Pani Małgorzata Smaga (przedstawiciel organizatora) i Pan Andrzej Krupczyński (Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gródku n/D.)

• kategoria klas 4-6 (drugi dzień)

Przewodnicząca Komisji: Pani Lidia Kowalczyk (Pałac Młodzieży w Nowym Sączu)

W pierwszym dniu (klasy 1-3) Komisja przyznała nagrody:

1 miejsce - Gabriela Biernacka z Zespołu Szkół w Łososinie Dolnej (utwory: "Rozmawiała gęś z prosięciem" Jana Brzechwy oraz "Panna Foch" Barbary Kosmowskiej)

2 miejsce - Natalia Basta ze Szkoły Podstawowej w Wielogłowach (utwory: "Zuk" Jana Brzechwy oraz "Zbawcy książek" Agnieszki Stelmaszyk)

3 miejsce - Antonina Marchacz z Zespołu Szkół w Podolu-Górowej (utwory: "Żaba" Jana Brzechwy oraz "Smok" Anny Sójki

Wyróżnienia otrzymali: Karolina Mastalerz ze Szkoły Podstawowej w Lipiu i Oliwia Grzegorzek ze Szkoły Podstawowej w Wielogłowach.

W drugim dniu zmagań (klasy 4-6) Komisja najwyżej oceniła:

1 miejsce - Gabriela Gądek z Zespołu Szkół w Przydonicy (utwory: "Powrót taty" Adama Mickiewiczwa oraz "Dynastia Miziołków" Joanny Olech)

2 miejsce - Aleksandra Biernacka z Zespołu Szkół w Łososinie Dolnej (utwory: "Komar" Adama Mickiewicza oraz "Duma" Henryka Sienkiewicza)

3 miejsce - Wiktoria Zabrzeńska z Zespołu Szkół w Łososinie Dolnej (utwory: "Kłótnia zabawek" Jana Brzechwy oraz "Bajka" Henryka Sienkiewicza)

Wyróżnienia otrzymały: Nikola Cisowska z Zespołu Szkół w Przydonicy i Karolina Rak ze Szkoły Podstawowej w Lipiu.

Konkurs przygotował Komitet Organizacyjny w składzie: Małgorzata Smaga i Zygmunt Opiło. Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu oraz Komitet Organizacyjny. Dyplomy przekazała Firma "Technokompleks" w Raszynie. Poczęstunek ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Gródku n/D. a przygotowali przedstawiciele Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Lipiu.

Wszystkim Współorganizatorom, fundatorom nagród oraz uczestnikom i ich opiekunom składamy gorące podziękowania za zaangażowanie.