UCZNIOWIE SP LIPIE MISTRZAMI POWIATU BRD !

Nowości

24.04.2018 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu rozegrano finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.

W zawodach wystartowały drużyny będące mistrzami gmin powiatu nowosądeckiego, każda w 4-osobowym składzie (2 chłopców i 2 dziewczynki) .

W rywalizacji trzeba było wykazać się bezbłędną znajomością przepisów ruchu drogowego, zmierzyć się ze szczególnymi, często nietypowymi sytuacjami na skrzyżowaniach, wykazać nie tylko znajomością ale i umiejętnością udzielania pierwszej pomocy a na koniec pokonać na rowerze sprawnościowy tor przeszkód.

W tej rywalizacji uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipiu byli bezkonkurencyjni !

Podopieczni Pani mgr inż. Barbary Opiło, mimo silnej konkurencji zajęli trzy pierwsze miejsca indywidualnie i pewnie zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej.

"Smaczku" w tej rywalizacji dodaje fakt, że w walce o pierwsze miejsce nie dało się wyłonić jednego zwycięzcy lecz na najwyższym stopniu podium stanęło dwóch zawodników. Obaj z SP Lipie.

Indywidualnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipiu zajęli miejsca:

1 miejsce -ex aequo

- Bartłomiej Sromek i Łukasz Bomba (obaj z klasy 6)

3 miejsce (dwa pierwsze były już zajęte przez kolegów)

- Wiktoria Bielak z klasy 6

7 miejsce - Marta Wolak z klasy 7.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w tym, chłopcy którzy wygrali indywidualnie - rowery ("górale").

Uczniom i ich opiekunowi gratulujemy pięknego sukcesu (i nagród za ich pracę !) i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim, który zostanie rozegrany 16 maja w Mikluszowicach.