XX KONKURS RECYTATORSKI dla szkół podstawowych - 2018 -

Nowości

W Szkole Podstawowej w Lipiu odbył się jubileuszowy, 20 już Konkurs Recytatorski dla uczniów gmin położonych wokół jezior: Rożnowskiego i Czchowskiego. Od początku swojego istnienia konkurs objęty był patronatem starosty nowosądeckiego. Dwadzieścia lat to piękny jubileusz ale też piękny przykład wieloletniej współpracy Szkoły , Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, Gminnego Ośrodka Kultury w Gródku nad Dunajcem, Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i kilkudziesięciu szkół z 4 gmin: Chełmiec, Czchów, Gródek n/D. i Łososina Dolna, które to Szkoły przez 20 lat tworzyły atmosferę tego konkursu.

Wszystkim współorganizatorom i oczywiście UCZESTNIKOM serdecznie dziękujemy za tą wieloletnią i owocną współpracę.

Pora na wyniki 20 edycji Konkursu.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszym dniu rywalizowały dzieci klas 1-4 a w drugim uczniowie klas 5-7. W obu kategoriach należało zaprezentować wiersz i fragment prozy polskich autorów grając "słowem" a więc w sposób klasyczny.

Zmagania uczestników oceniała 3-osobowa komisja.

W kategorii klas 1-4 komisja w składzie:

Przewodnicząca - Lidia Kowalczyk (Pałac Młodzieży w Nowym Sączu)

Członkowie - Andrzej Krupczyński (GOK Gródek n/D.) i Małgorzata Smaga (przedstawiciel organizatora), wytypowała zwycięzców:

1 miejsce - Gabriela Biernacka (Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej), utwory: "Wilk u dentysty" - T. Śpiewak i "Zakręcona na maksa" - E. Grądkiewicz

2 miejsce - Paulina Oleksy (Szkoła Podstawowa w Chełmcu), utwory: "Zegarek" - J. Brzechwy i "Doktor Piotr" - S. Żeromskiego

3 miejsce - Władysław Karbownik (Szkoła Podstawowa w Podolu-Górowej), utwory: "Spóźniony słowik" - J. Tuwima i "Kto wykradł grę z komputera" - E. Nowak.

Wyróżnienia przyznano:

Emilii Rolka ze Szkoły Podstawowej w Podolu-Górowej i Julii Foryś ze Szkoły Podstawowej w Witowicach Dolnych.

W kategorii klas 5-7 komisja w składzie:

Przewodnicząca - Lidia Kowalczyk (Pałac Młodzieży w Nowym Sączu)

Członkowie - Kazimiera Paruch (GOK Gródek n/D.) i Małgorzata Smaga (przedstawiciel organizatora), przyznała miejsca całym grupom uczestników:

1 miejsce:

Gabriela Gądek (Szkoła Podstawowa w Przydonicy), utwory - "Reduta Ordona"- A. Mickiewicza i "Yellow bahama w prążki"- E. Nowak

Kornelia Cisowska (Szkola Podstawowa w Przydonicy), utwory - "Niepewność"- A. Mickiewicza oraz "Panna Foch"- B. Kosmowskiej

Wiktoria Zabrzeńska (Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej), utwory - "Brat"- D. Gelner i "Panna Foch"- B. Kosmowskiej

2 miejsce:

Aleksandra Biernacka ze Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej

Marta Wolak ze Szkoły Podstawowej w Lipiu

Dawid Bajorek ze Szkoły Podstawowej w Gródku nad Dunajcem

3 miejsce:

Andrzej Klimek ze Szkoły Podstawowej w Tęgoborzy

Karolina Rak ze Szkoły Podstawowej w Lipiu

Hanna Bodziony ze Szkoły Podstawowej w Podolu-Górowej

Barbara Schneider ze Szkoły Podstawowej w Podolu-Górowej

Wyróżnień nie przyznano.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.  Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych ufundowało Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i organizatorzy. Ponadto wszystkim instytucjom współpracującym przy organizacji Konkursu, szkołom uczestniczącym w jubileuszowej edycji i osobom zaangażowanym w całym 20-leciu Konkursu wręczono pamiątkowe statuetki.

Do zobaczenia za rok