XVI KONKURS RECYTATORSKI - 2 0 1 4 -

XVI KONKURS RECYTATORSKI

dla szkół podstawowych Związku Gmin Jeziora Rożnowskiego        - 2014 -

Uczniowie gmin: Chełmiec, Czchów, Gródek n / Dunajcem i Łososina Dolna spotkali się w Szkole Podstawowej w Lipiu na Rejonowym Konkursie Recytatorskim dla szkół podstawowych Związku Gmin Jeiora Rożnowskiego.

Odbywający się w Lipiu pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Jana Golonki konkurs, organizowany jest we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu, Pałacem Młodzieży w Nowym Sączu i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gródku nad Dunajcem.

Recytacji przysłuchiwała się trzyosobowa komisja pod przewodnictwem przedstawiciela Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu – Pani Agnieszki Ćwikła. Pozostałymi członkami Komisji byli przedstawiciele G O K w Gródku nad Dunajcem i Szkoły Podstawowej w Lipiu - Pan Andrzej Krupczyński i Pani Małgorzata Smaga.

W pierwszym dniu na scenie prezentowały się dzieci klas 1-3 recytując wybrany wiersz i fragment prozy wyłącznie polskich autorów. W drugim dniu na scenę wyszli uczniowie klas 4-6 prezentując

utwory polskich autorów, wg. tych samych zasad.

W pierwszym dniu tegorocznych zmagań (klasy 1-3) komisja przyznała nagrody :

1 miejsce Aleksandra Biernacka z Zespołu Szkół Podstawowo – Ginazjalnych w Łososinie Dolnej (utwory : J. Huszcza - "Skarga książki" i A. Frączak – "Reguły")

2 miejsce – Kornelia Cisowska z Zespołu Szkół w Przydonicy (utwory: Jana Brzechwa – "Sum" oraz A. But – "Mucha")

3 miejsce – Karolina Rak ze Szkoły Podstawowej w Lipiu (utwory: N. Usenko – "Mama się odchudza" i I. Landau – "Koń by się uśmiał")

Przyznano też dwa wyróżnienia:

• Natalia Kosakowska z Zespołu Szkół w Rożnowie (utwory: A. Fredro – "Małpa w kąpieli" oraz R.Pisarski – "O psie, który jeździł koleją")

• Eliza Sromek z Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Łososinie Dolnej (utwory Jana Brzechwy: Kokoszka Smakoszka" i K. Makuszyński – "Awantura o Basię")

W drugim dniu zmagań (klasy 4-6) komisja przyznała nagrody:

1 miejsce – Natalia Tarasek z Zespołu Szkół w Podolu-Górowej (utwory: T. Szyma – "Jan Matejko" i M. Musierowicz –"Kłamczucha")

oraz - Gabriela Gieniec ze Szkoły Podstawowej w Siennej (K.I. Gałczyński – "Matka Boska Stalagów" i H. Sienkiewicz – "Pan Wołodyjowski")

2 miejsce – Mariola Jaśkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Rojówce (J. Brzechwa – "Grzyby" oraz A. Maleszka – "Magiczne drzewo")

3 miejsce – Monika Hajduga ze Szkoły Podstawowej w Rąbkowej (H. Niewiadomska –

"Ploteczki" i G. Kasdepke – "Czytanie cudzych listów")

Wyróżnienia otrzymali :

- Zuzanna Bodziony ze Szkoły Podstawowej w Rojówce (utwory: J. Brzechwa – "Pchła Szachrajka" i D. Suwalska – "Zuźka w necie i w realu")

Konkurs przygotował Komitet Organizacyjny w składzie: Małgorzata Smaga i Zygmunt Opiło. Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i Komitet Organizacyjny . Posiłek ufundował GOK w Gródku n/D. a przygotowali przedstawiciele Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Lipiu.

Wszystkim współorganizatorom, fundatorom nagród i oczywista – uczestnikom a także ich opiekunom składamy gorące podziękowania.

Do zobaczenia za rok !