KONKURSY PRZEDMIOTOWE I TEMATYCZNE 2014-2015

Uczniowie naszej szkoły przystąpili w tym roku szkolnym do kuratoryjnych konkursów przedmiotowych i tematycznych. Rywalizowali również korespondencyjnie w popularnych i uznanych w środowisku szkolnym, ogólnopolskich konkursach przedmiotowych.

1. KONKURSY KURATORYJNE:

W tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipiu wzięli udział w dwóch konkursach przedmiotowych i jednym tematycznym. W konkursie matematycznym wystartowało 5 uczniów, w przyrodniczym (w tym roku konkurs miał status konkursu tematycznego) 4 uczniów a w konkursie humanistycznym (polonistycznym) odważyła się wystartować 1 uczennica.

W konkursach najlepiej zaprezentowała się Marlena Sromek z klasy 6 , która (pod opieką p. mgr inż. Barbary Opiło) zakwalifikowała się i uczestniczyła w etapie rejonowym konkursu matematycznego.

1. OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY (rozgrywane korespondencyjnie):

W szkole odbyły się dwa takie konkursy. W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Albus" wystartowało 8 uczniów (opieka i organizacja – p. mgr inż, Barbara Opiło) a w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Olimpus" (opieka i organizacja – p. mgr Jadwiga Ożarowska) wystartowało 10 uczniów naszej szkoly.