XVIII KONKURS RECYTATORSKI dla szkół podstawowych - 2016 -

XVIII Konkurs Recytatorski dla szkół podstawowych z terenu Związku Gmin Jeziora Rożnowskiego zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Lipiu we współpracy z Pałacem Młodzieży w Nowym Sączu i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gródku nad Dunajcem objęty został patronatem Starosty Nowosądeckiego, pana Marka Pławiaka.

Uczestników oceniała Komisja Konkursowa w składzie:Pani Lidia Kowalczyk  - przewodnicząca komisji (Pałac Młodzieży w Nowym Sączu) oraz Pani Małgorzata Smaga (przedstawiciel organizatora) i Pan Andrzej Krupczyński (Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gródku n/D.).

Uczestnicy recytowali wybrany wiersz i fragment prozy polskich autorów.

W pierwszym dniu (klasy 1-3) komisja najwyżej oceniła prezentacje:

1 miejsce - Oliwia Rolka z Zespołu Szkół w Podolu-Górowej (utwory: Jan Brzechwa - "Hipopotam" oraz "Bajeczki dla synka i córeczki - Samolubna Agatka" - opracowanie zbiorowe).

2 miejsce - Nikola Cisowska z zespołu Szkół w Przydonicy (utwory: Maria Konopnicka - "Muchy samochwały" oraz Rafał Witek - "Jak poradzić sobie z wandalem").

3 miejsce - Gabriela Biernacka z Zespołu Szkół w Łososinie Dolnej (utwory: Eliza Sarnacka-Mahoney - "Młodsza siostra" oraz Grzegorz Kasdepke - "Czytanie cudzych listów").

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksandra Serafin z Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem

Emilia Porębska ze Szkoły Podstawowej w Lipiu

W drugim dniu zmagań komisja przyznała nagrody:

1 miejsce - Aleksandra Biernacka z Zespołu Szkół w Łososinie Dolnej (utwory: Dorota Gellner - "Brat" oraz Grzegorz Kasdepke - "Detektyw Pozytywka")

2 miejsce - Gabriela Gądek z Zespołu Szkół w Przydonicy (utwory: Julian Tuwim - "Ptasie radio" oraz Joanna Olech - "Pompon. Wszystko naraz")

3 miejsce Wiktoria Wrona ze Szkoły Podstawowej w Roztoce-Brzezinach (utwory: Beata Krupska - ""Bajka o rycerzu i królu" oraz A. Kamieńska - ""Miasto")

Wyróżnienia otrzymali:

Andrzej Klimek ze Szkoły Podstawowej w Tęgoborzy

Dawid Bajorek z Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem

Konkurs przygotował Komitet Organizacyjny w składzie : Małgorzata Smaga i Zygmunt Opiło. Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe w NowymSączu i Komitet Organizacyjny. Dyplomy - firma "Technokompleks" z Raszyna. Poczęstunek ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem a przygotowali przedstawiciele Rady rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Lipiu.

Wszystkim współorganizatorom, fundatorom nagród oraz uczestnikom i ich opiekunom składamy gorące podziękowania.