Gminny Turniej BRD - nasi chłopcy w finale powiatowym!

Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, corocznie organizowany i rozgrywany w Zespole Szkół w Podolu - Górowej, gromadzi uczniów szkół w których kładzie się duży nacisk na bezpieczeństwo dzieci poruszających się jednośladami po drogach a jednocześnie preferujących ten typ zabawy i rywalizacji...

KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2011/12

Małopolski Kurator Oświaty ogłosił na rok szkolny 2011/12 cztery konkursy przedmiotowe: humanistyczny, matematyczny, przyrodniczy i biblijny.

Nasza szkoła ponownie jedną z najlepszych szkół w Polsce !

Uczniowie klasy 6 Szkoły Podstawowej w Lipiu uzyskali najwyższy w powiecie nowosądeckim wynik (taki sam uzyskali uczniowie szkoły podstawowej w Niskowej) sprawdzianu końcowego przeprowadzonego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjna w Krakowie w kwietniu bieżącego roku ! Uzyskany wynik po raz drugi z rzędu (!) stawia naszą szkołę w gronie elity szkół z najwyższym w Polsce 9 staninem. Do grona tego zalicza się 3,9 % szkół, które uzyskały najwyższe wyniki w Polsce. Osiągnięty sukces, to efekt zaangażowania i wytężonej pracy nauczycieli i uczniów ale także jakże ważnego, mocnego wsparcia rodziców.

Dominacja dziewcząt z Lipia w regionie

Po tym, jak popisały się swoistym "hat-tric'iem", swierdzenie "dominatorki" dobrze pasuje do tenisistek stołowych Szkoły Podstawowej w Lipiu w odniesieniu do regionu sądeckiego. W rozegranym w Limanowej drużynowym finale rejonowym, uczennice tej szkoły trzeci raz z rzędu okazały się najlepszą drużyną naszego regionu. Dwa lata temu Joanna Opiło i Klaudia Cewka zajęły na szczeblu rejonowym 2 miejsce ulegając w finale Kaninie, jednak w finale wojewódzkim były już zdecydowanie lepsze od swoich rywalek. Rok temu w regionie bezkonkurencyjne były Joanna Opiło i Patrycja Bielak a w tym roku w rywalizacji z reprezentantkami powiatów: gorlickiego, limanowskiego i Nowego Sącza bezkonkurencyjne okazały się Dominika Bomba i Paulina Pancerz. Wygrywając finał rejonowy, Dominika i Paulina wywalczyły awans do finału wojewódzkiego, którego rozegranie zaplanowano w Nowym Targu.