RUSZYŁA IV LIGA TENISA STOŁOWEGO

 

Ruszyły rozgrywki IV-ligi tenisa stołowego mężczyzn sezonu 2013/2014. Ten sezon będzie jednak niezwykle trudny dla zawodników LUKS "Lipie" ze względu na rewolucyjne zmiany jakie będą miały po zakończeniu tego sezonu ale również ze względu na trudną sytuację finansową klubu, któremu na występy w rozgrywkach musi wystarczyć bardzo skromne wsparcie Urzędu Gminy w Gródku n/D. (w tym roku jeszcze mniejsze o blisko 30 % w stosunku do roku poprzedniego !). Trzeba jednak pamiętać, że bez tego wsparcia , udział Klubu w rozgrywkach byłby całkiem niemożliwy. Dodatkowo szykują się rewolucyjne i bez wątpienia niezbyt dobrze przemyślane zmiany w systemie rozgrywek, bowiem począwszy od rozgrywek III ligi (w dół) zredukowane będą ilości zespołów w nich występująch średnio o połowę ! Stąd "ogon" ligowy sięgnie w niektórych rejonach do 7 a nawet do 8 (?) - ligi !

 

I tak po sezonie 2013/2014 na szczeblu województwa małopolskiego :

  1. Z dwóch grup 10-zespołowych III ligi utworzona zostanie jedna 14 zespołowa a ponieważ trzeba jeszcze zrobić miejsce dla przynajmniej 3 spadkowiczów i 2 zespołów awansujących z IV ligi należy spodziewać się, że z III ligi może spaść łącznie 10 – 11 zespołów !

  2. Z czterech grup 10-zespołowych IV ligi utworzone zostaną dwie grupy 14 zespołowe. Do III ligi awansują łącznie 2 zespoły natomiast trzeba przyjąć przynajmniej 10 zespołów z III ligi i 2 zespoły z V ligi. W tej sytuacji z każdej IV ligi mogą pozostać w tej klasie rozgrywkowej (średnio) cztery zespoły. Pozostałe, tj. przynajmniej po 6 zespołów zostanie zakwalifikowanych do V ligi !

  3. "Spadkowicze" z IV ligi, po uzupełnieniu przez kilka najlepszych zespołów z dotychczasowej V ligi utworzą V ligę, natomiast pozostałe zespoły zostaną "zdegradowane" do VI ligi.

Niezależnie od tego co o tych zmianach myślą zawodnicy, znalezienie się w szczęśliwej czwórce graniczy z cudem tym bardziej, że wiele zespołów mających swoje zespoły również w II i III lidze, nie widząc szans na utrzymanie w tych grupach rozgrywkowych przesunęło zawodników z wyższych grup rozgrywkowych właśnie ... do IV ligi.

Mimo to życzymy naszym zawodnikom powodzenia i wiele ... szczęścia.