Śródokresowe zebranie rodziców

   Śródokresowe zebranie rodziców , popularnie nazywane wywiadówką odbędzie się we wtorek 20 listopada 2012 r.

Ramowy plan przewiduje:

LUKS "LIPIE" - zmiana planu treningów

Nastąpiły zmiany w planie treningów ...

WYBRANO NOWĄ RADĘ RODZICÓW

W związku z upływem kadencji dotychczasowej Rady Rodziców, na zebraniu rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Lipiu w dniu 19 września 2012 r. wybrano nowych przedstawicieli Rady.

WYPRAWKA - NOWE ZASADY ...

 

PILNE ! - Nastąpiły zmiany zasad przyznawania dofinansowania do podręczników. Zmianie uległy kryteria dochodowe. Obowiązujące do tej pory kryteria m.in. dla uczniów klas 1-4 zostały podniesione ...

WYPRAWKA SZKOLNA NA ROK SZKOLNY 2012/2013

  Pomoc  w formie dofinansowania zakupu podręczników jest udzielana uczniom

 rozpoczynającym w roku szkolnym 2012/2013  naukę :

 

    - w klasach I – IV szkoły podstawowej

    - w klasach I - III gimnazjum i   I - VI szkoły podstawowej - uczniowie niepełnosprawni

 

Pomocy udziela się uczniom z rodzin, w których dochód netto na osobę nie przekracza kwot:

O naszej gminie najwięcej wiedzą w Lipiu !

Zespół Szkoły Podstawowej w Lipiu zwyciężył w Gminnym Konkursie Wiedzy o Gminie Gródek n/D., od wielu lat organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gródku nad Dunajcem. Szkołę Podstawową w Lipiu w tym roku reprezentowały:

BRD - Nasi chłopcy najlepsi w powiecie !

Obrazy newsów: lipoki_.jpgZespół Szkoły Podstawowej w Lipiu okazał się bezkonkurencyjny w tegorocznej edycji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na szczeblu powiatowym.

Na rozegranych w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu zawodach, podopieczni Pani mgr inż. Barbary Opiło reprezentujący gminę Gródek n/D. byli bezkonkurencyjni tak w rywalizacji drużynowej jak i indywidualnie. Indywidualnie po zaciętej rywalizacji ze swoim szkolnym kolegą zwyciężył Mateusz Basta, drugie miejsce zajął Damian Turek a Jakub Błędowski był piąty. Rezerwowym zawodnikiem zespołu był Tomasz Basta.

Gminny Turniej BRD - nasi chłopcy w finale powiatowym!

Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, corocznie organizowany i rozgrywany w Zespole Szkół w Podolu - Górowej, gromadzi uczniów szkół w których kładzie się duży nacisk na bezpieczeństwo dzieci poruszających się jednośladami po drogach a jednocześnie preferujących ten typ zabawy i rywalizacji...

KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2011/12

Małopolski Kurator Oświaty ogłosił na rok szkolny 2011/12 cztery konkursy przedmiotowe: humanistyczny, matematyczny, przyrodniczy i biblijny.

Nasza szkoła ponownie jedną z najlepszych szkół w Polsce !

Uczniowie klasy 6 Szkoły Podstawowej w Lipiu uzyskali najwyższy w powiecie nowosądeckim wynik (taki sam uzyskali uczniowie szkoły podstawowej w Niskowej) sprawdzianu końcowego przeprowadzonego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjna w Krakowie w kwietniu bieżącego roku ! Uzyskany wynik po raz drugi z rzędu (!) stawia naszą szkołę w gronie elity szkół z najwyższym w Polsce 9 staninem. Do grona tego zalicza się 3,9 % szkół, które uzyskały najwyższe wyniki w Polsce. Osiągnięty sukces, to efekt zaangażowania i wytężonej pracy nauczycieli i uczniów ale także jakże ważnego, mocnego wsparcia rodziców.

Dominacja dziewcząt z Lipia w regionie

Po tym, jak popisały się swoistym "hat-tric'iem", swierdzenie "dominatorki" dobrze pasuje do tenisistek stołowych Szkoły Podstawowej w Lipiu w odniesieniu do regionu sądeckiego. W rozegranym w Limanowej drużynowym finale rejonowym, uczennice tej szkoły trzeci raz z rzędu okazały się najlepszą drużyną naszego regionu. Dwa lata temu Joanna Opiło i Klaudia Cewka zajęły na szczeblu rejonowym 2 miejsce ulegając w finale Kaninie, jednak w finale wojewódzkim były już zdecydowanie lepsze od swoich rywalek. Rok temu w regionie bezkonkurencyjne były Joanna Opiło i Patrycja Bielak a w tym roku w rywalizacji z reprezentantkami powiatów: gorlickiego, limanowskiego i Nowego Sącza bezkonkurencyjne okazały się Dominika Bomba i Paulina Pancerz. Wygrywając finał rejonowy, Dominika i Paulina wywalczyły awans do finału wojewódzkiego, którego rozegranie zaplanowano w Nowym Targu.