Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Lipie" w Lipiu.

Powstanie klubu datuje się na przełom maja i czerwca 1986 r., kiedy to z inicjatywy pochodzącego z pobliskiego Nowego Sącza ówczesnego nauczyciela Szkoły Podstawowej w Lipiu Zygmunta Opiło, powstało miejscowe ogniwo LZS. Głównymi założycielami i wiodącymi działaczami w tamtym okresie byli: wspomniany Zygmunt Opiło i nauczycielka wf w tamtejszej szkole - Alicja Błędowska. W tamtym okresie najmocniej działała odnosząca wiele sukcesów sekcja lekkiej atletyki i prężnie rozwijająca się sekcja tenisa stołowego. Ponadto działały sekcje: szachów, turystyczna i rekreacyjna (organizująca działania związane z piłką nożną, piłką ręczną i siatkówką). W 1999 r. z inicjatywy Zygmunta Opiło - ogniwo LZS połączyło swoją działalność ze Szkolnym Zespołem Sportowym, tworząc Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Lipie". Przyjmuje się, że ze względu na swoją genezę klubu,o bowiązującymi barwami klubowymi są barwy niebiesko – zielone. Klub zarejestrowany przez Starostę Nowosądeckiego jako stowarzyszenie kultury fizycznej prowadzi obecnie jedną sekcję - tenisa stołowego.
[dane:2012]